23.2.2014

Pro nováčky

Jak se přidat ke skautům?
Přihlásit se do skautského oddílu může každý od 1. třídy. Je to snadné. Můžete si domluvit návštěvu a podívat se i s nováčkem, jak probíhá program, a vyzkoušet si nezávazně program třeba i několik schůzek po sobě.

Přihlášení
Členem oddílu se dítě stává po odevzdání vyplněné přihlášky a uhrazení ročního členského příspěvku. Přihlášku není třeba vyplnit hned na první schůzce, děti mají možnost se v oddíle rozkoukat a zkusit si program. Při všech aktivitách s oddílem je dítě automaticky pojištěno.

Rozsah schůzek, výletů
Program probíhá každý týden v klubovně i venku, kde děti hrají různé hry, vyrábějí nebo zkouší nové zajímavé věci a spolu tu zažívají spoustu legrace.Přibližně jedenkrát za měsíc vyrážejí děti se svými vedoucími na výpravu. Část výprav je jednodenních – výlety do přírody nebo třeba do zoo a část výprav je vícedenních-obvykle na různé skautské základny, odkud se pak vyráží na výlety do okolí. Celý skautský rok je ukončen táborem, který je dvoutýdenní nebo desetidenní. Tábor je vyvrcholením celoroční skautské práce a všichni si zde mohou vyzkoušet, co se na schůzkách a výpravách naučili.

Přihlášením do oddílu člen získává:
Dohled nad členem v průběhu družinových schůzek. Časopis – jednou za 2 měsíce (až po registraci). Úrazové pojištění.
Co by měl člen oddílu plnit (na tuto stránku musí občas rodiče dohlédnout):
Docházet na družinové schůzky, výpravy a podobné akce s řádným vybavením (dle instrukcí získaných na schůzce). V případě nemoci čí jiného důvodu neúčasti dítěte na schůzce nebo výpravě, prosím omlouvejte vaše dítě vedoucímu – z důvodu bezpečnosti dítěte a technického zajištění akce. Účastnit se v maximální možné míře na výpravách a podobných akcích.

Cena – výdaje v průběhu roku:
Roční členský příspěvek zahrnuje registraci- děti mají nárok zdarma na časopis pro svou věkovou kategorii. Poplatky za výpravy se pohybují přibližně od 100 Kč za jednodenní výpravu (jízdné,vstupné), a cca 300 – 400 Kč u vícedenní akce (ubytování, doprava a strava, vstupy). Některé výpravy jsou zcela zdarma – výšlapy do okolí. Cena tábora – loni byla 2200 a 2800 – záleží na délce tábora.Vybavení – je pár věcí, které se vyplatí v průběhu roku dítěti pořídit – pevné boty, batoh, spacák. Není potřeba utratit vysoké částky, ale pořídit vybavení, které vydrží i nějaký rok. Určitě se pořízené věci užijí i mimo skaut. Většinu potřebných věcí lze najít i ve specializovaných skautských obchodech, případně v obchodech zaměřených na outdoor. Kromě tábornického vybavení je vhodné si pořídit skautský kroj – cca 500 Kč.

Registrace
Registrace do organizace probíhá většinou v prosinci a je cca ve výšce 600 Kč. Zaregistrování pak bude trval po celý kalendářní rok – tedy od ledna 2018 do ledna 2019.

Chtěla bych poděkovat všem z Vás, kteří jakýmkoliv způsobem podporují činnost oddílu. I v tomto roce chceme požádat o sponzorské dary, které si můžete odečíst z daňového základu. Pokud máte nějaké přebytečné věci, které by se v klubovně uplatnily (papíry, pastelky,…) budeme za ně jen rádi.

Napsat komentář