23.2.2014

Skautský kroj

kroj

Skautský kroj by si měly pořídit především děti, která chodí do skautu delší dobu (víc jak půl roku) a chtějí pokračovat. Pokud koupíte dostatečně větší košili, užijí ji i několik let (stejná je pro všechny věkové kategorie). Na táboře, jej využijí každý den, takže pokud máte v plánu kroj pořizovat, vyplatí se to před táborem a ne až po něm. Pro děti, které budou slibovat na táboře je jednou z podmínek slibu vlastní kroj.

Praktické informace: V současné době není v Brně skautská prodejna. Skautskou košili můžete koupit pouze ve vybraných prodejnách (Praha https://www.junshop.cz/inshop/, Plzeň https://www.limansport.cz/) – nejlehčí je objednat kroj za celý oddíl- bude levnější poštovné a možná i nějaká sleva. Pokud máte zájem objednat kroj přes oddíl kontaktujte vedoucí.

Součásti skautského kroje je: košile (kolem 500 Kč), šátek, šňůrka, nášivky. Světlušky a vlčata mají šátek a šňůrku ve žluté barvě, skauti a skautky mají hnědý šátek a zelenou šňůrku                   Nášivky: domovenka a číslo oddílu (ty dostanou od oddílu) a nášivka WAGGGS – pro světlušky a WOSM – pro vlčata a mezinárodní domovenka.

Jak vše našít na kroj najdete na:  https://krizovatka.skaut.cz/organizace/dulezite-informace/skautsky-kroj/ (v příloze č. 2) nebo v stezce vašeho dítěte. Stránky věnované kroji: https://kroj.skauting.cz/

Napsat komentář